polski | english
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

Oxeo GG to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kapsułek twardych. Zawiera 6 miliardów mikrokapsułkowanych żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamonosus GG (ATCC53103). Jest to jeden z najlepiej przebadanych, w wielu badaniach klinicznych, szczepów bakterii probiotycznych o udokumentowanym korzystnym wpływie na zdrowie człowieka.

Zastosowanie: do postępowania dietetycznego:
- w biegunkach
- podczas i po antybiotykoterapii
- w celu utrzymania równowagi mikroflory przewodu pokarmowego

Komórki bakterii są wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych, w szczególności na: wilgotność, niskie pH, utlenianie, ciśnienie osmotyczne, temperaturę

Żywe kultury bakterii zawarte w produktach probiotycznych narażone są na utratę aktywności: po połknięciu, w trakcie pasażu przez przewód pokarmowy (niskie pH soków trawiennych) oraz w trakcie przechowywania (wilgotność, utlenianie).

W przypadku doustnego podania probiotyków, żywe kultury bakterii znajdujące się w probiotykach powinny przejść nienaruszone przez żołądek aby móc zasiedlić się w obrębie jelit.

Aby zagwarantować maksymalną trwałość żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103 zawartych w Oxeo GG zastosowano wyjątkową technologię wytwarzania TPPT.

Triple Protected Probiotic Technology (TPPT) to unikalna metoda produkcji i kapsułkowania probiotyków, gwarantująca najwyższą przeżywalność żywych kultury bakterii probiotycznych. Są one potrójnie chronione przed obumieraniem, zarówno w trakcie przechowywania jak i po spożyciu, podczas pasażu przez przewód pokarmowy.

Na technologię TPPT składają się następujące etapy:

• mikrokapsułkowanie
zapewnia całkowitą ochronę probiotyku przed dostępem wilgoci i tlenu, chroni przed niskim pH soków trawiennych żołądka oraz wysokim ciśnieniem osmotycznym przewodu pokarmowego. Gwarantuje żywotność szczepów w trakcie przechowywania oraz zwiększoną przeżywalność w trakcie pasażu w przewodzie pokarmowym.

• kapsułkowanie
innowacyjna kapsułka DRcaps o opóźnionym uwalnianiu DRcaps™ to kapsułki wykonane z HPMC (hydroksypropylometyloceluloza).
Nie zawierają żelatyny, glutenu, konserwantów, nie są modyfikowane genetycznie (non GMO). W odróżnieniu od tradycyjnych żelatynowych kapsułek twardych nie pochłaniają wilgoci i mają większą wytrzymałość mechaniczną. Kapsułki DRcaps™ zawarte w produkcie OXEO GG: gwarantują stabilność żywych kultur bakterii w trakcie przechowywania Zapewniają dostarczenie żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103 do dalszych odcinków przewodu pokarmowego i utrzymanie ich właściwości probiotycznych

• folia o wysokiej barierowości
W procesie blistrowania Oxeo GG zastosowano folię aluminiowa o wysokiej barierowości. Dzięki temu przenikalność pary wodnej została obniżona pięciokrotnie a przenikanie tlenu ponad trzynastokrotnie w stosunku do standardowo stosowanej do blistrowania folii PVC. Dzięki temu żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG zostały dodatkowo zabezpieczone od zewnątrz przed utlenianiem i destrukcyjnym działaniem wilgoci w trakcie przechowywania.

Wartość odżywcza 100 g 1 kapsułka 2 kapsułki
Wartość energetyczna 1201,5  kJ /285,61 kcal 4,81 kJ /1,14 kcal 9,62 kJ /2,28 kcal
Białko (g) 0 0 0
Węglowodany (g) 59,03 0,24 0,48
Tłuszcz (g) 0 0 0
Błonnik (g) 24,75 0,1 0,2
Lactobacillus Rhamonosus GG (ATCC53103) 200x1010 CFU* żywych kultur bakterii 6x109 CFU* żywych kultur bakterii 12x109 CFU* żywych kultur bakterii

Skład: mikrokapsułkowane żywe kultury bakterii Lactobacillus Rhamonosus GG (ATCC53103), glukoza bezwodna – substancja wypełniająca, inulina – substancja wypełniająca, hypromeloza (HPMC), sole magnezowe kwasów tłuszczowych – stearyniam magnezu – substancja przeciwzbrylająca, guma gellan – stabilizator, kwas l-askorbinowy, dwutlenek krzemu – substancja przeciwzbrylająca, dwutlenek tytanu – barwnik (obecny tylko w otoczce kapsułki).

Nie zawiera substancji konserwujących, barwników syntetycznych, laktozy, substancji wzmacniających smak i zapach.

Oxeo GG to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kapsułek twardych. Zawiera 6 miliardów mikrokapsułkowanych żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamonosus GG (ATCC53103). Jest to jeden z najlepiej przebadanych, w wielu badaniach klinicznych, szczepów bakterii probiotycznych o udokumentowanym korzystnym wpływie na zdrowie człowieka.

Zastosowanie: do postępowania dietetycznego:
- w biegunkach
- podczas i po antybiotykoterapii
- w celu utrzymania równowagi mikroflory przewodu pokarmowego

Zalecana dzienna porcja do spożycia: 1 kapsułka na dobę (porcja minimalna). Zazwyczaj stosuje się od 1 do 2 kapsułek na dobę. Produkt przeznaczony do stosowania u dorosłych, dzieci oraz niemowląt. W celu uzyskania informacji o właściwym stosowaniu produktu u niemowląt i dzieci należy skonsultować się z lekarzem.

Sposób przygotowania i sposób użycia: Kapsułkę należy połknąć popijając wodą. Kapsułkę można także otworzyć a zawartość wsypać i rozpuścić w letniej lub chłodnej wodzie i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Przechowywanie: Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze do 25oC w miejscu suchym oraz niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem. Nie zamrażać. Nie wymaga przechowywania w lodówce.
Ważne informacje: Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Produkt nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem.

Kliknij ikonę by pobrać ulotkę:

PDF

Kliknij ikonę by pobrać Opracowanie naukowe:

PDF

© Avec Pharma 2010 Leki ze świata. All Rights Reserved.